BAVARIA Tours Polska - sprawdzony partner w Bawarii, Niemczech, Europie

Święto Piwa OKTOBERFEST - 16.09 - 03.10.2017

Już wkrótce oferta na OKTOBERFEST 2017 !

Warunki Rezerwacji

Warunki rezerwacji hoteli i innych usług turystycznych za pośrednictwem Biura Turystyczno-Językowego BAVARIA Tours Polska

Szwajcaria DELUXE

Szwajcaria DELUXE
Kraj / Region:SZWAJCARIA
Cena: 2 180,00 PLN
Szwajcaria

6 sierpnia - 12 sierpnia 2017r.

 • 7 dni
 • 5 noclegów
 • 5 śniadań, 5 obiadokolacji

Zurych, Wodospad Rheinfall, Lucerna, wąwóz Aare,
Berno, Montreux, zamek Chillon, Gruyeres, Lozanna
Evian-Les-Bains, Zermatt, Matterhorn, Genewa

Ramowy program wycieczki

 • 1.dzień - 06.08.2017 r. - niedziela

Wyjazd z miejsca zbiórki według rozkładu jazdy autokaru:
Katowice – 06.00,
Gliwice – 06.30,
Opole – 07.30,
Wrocław – 09.00.
inne miejsce wsiadania (na trasie) do uzgodnienia, przejazd przez Niemcy do hotelu położonego w Alpach Bawarsko-Tyrolskich (odległość z Wrocławia ok. 900 km). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 • 2.dzień - 07.08.2017 r. - poniedziałek

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Austrię w kierunku granicy szwajcarskiej. W godzinach południowych przyjazd do Zurychu – największego miasta Szwajcarii, położonego nad brzegiem Jeziora Zuryskiego, które słynie z licznych banków, ekskluzywnych butików i urokliwej starówki. Spacer ulicami historycznego śródmieścia, gdzie znajdują się m.in. Grossmünster – główna świątynia szwajcarskiej reformacji, Fraumünster - z witrażami Marca Chagalla, dawny posterunek rzymski Linderhof, a także Bahnhofstrasse – najdroższa ulica handlowa Szwajcarii. Czas wolny. Następnie przejazd nad Ren w okolice Szafuzy, gdzie znajduje się największy wodospad Europy – Rheinfall. Rejs panoramiczny u stóp 23-metrowej kaskady, podczas którego można podziwiać ten cud natury w pełnej okazałości. Przejazd do hotelu w okolicy granicy szwajcarsko-niemieckiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 • 3.dzień - 08.08.2017 r. - wtorek

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Lucerny – miasta leżącego w samym sercu szwajcarskiej krainy, u stóp legendarnej góry Pilatus. Spacer po malowniczej starówce, której wizytówką są zabytki z czasów średniowiecza – fragmenty murów miejskich z wieżami warownymi oraz drewniane mosty – Spreuerbrücke i Kapellenbrücke. Czas wolny. Następnie przejazd trasą widokową przez przełęcz Brünnigpass w okolice Meiringen. Spacer wąwozem rzeki Aare, będącym jedną z najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych centralnej Szwajcarii. W godzinach popołudniowych przejazd do Berna. Trasa przejazdu prowadzi wzdłuż turkusowych, alpejskich jezior Brienzersee i Thunersse. Zwiedzanie stolicy Szwajcarii, której starówka wpisana jest na listę UNESCO. Typowym elementem berneńskiej starówki są kamienice mieszczańskie z podcieniami oraz fontanny. Podczas spaceru zobaczymy także katedrę ze 100-metrową wieżą oraz budynki parlamentu. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolice Jeziora Genewskiego. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 • 4.dzień - 09.08.2017 r. - środa

Śniadanie, przejazd do Montreux – najbardziej znanego kurortu popularnej Riwiery Szwajcarskiej. Krótki spacer po centrum miejscowości, która swoją sławę zawdzięcza biegnącej wzdłuż brzegu Jeziora Genewskiego „kwitnącej promenadzie”, odbywającemu się tu rokrocznie festiwalowi jazzowemu oraz wieloletniej działalności grupy Queen. Następnie przejazd do zamku Chillon. Zwiedzanie średniowiecznych wnętrz jednej z najbardziej znanych historycznych budowli Szwajcarii, rozsławionej w poemacie romantycznym przez Lorda Byrona. W godzinach południowych przejazd w region Gruyeres, znany z malowniczych krajobrazów, a przede wszystkim z produkowanego tu od kilkuset lat sera o tej samej nazwie. Wizyta w jednej z tradycyjnych serowarni, gdzie poznamy sekrety produkcji szwajcarskiego specjału z możliwością dokonania zakupów. Następnie przejazd do Lozanny, stolicy kantonu Vaud, kojarzonej głównie z najpiękniejszą gotycką katedrą Szwajcarii oraz działalnością Adama Mickiewicza. Spacer po starówce. W godzinach popołudniowych rejs statkiem po Jeziorze Genewskim. Z pokładu statku można w pełnej okazałości podziwiać alpejskie szczyty, winnice i urokliwe miasteczka. Podróż kończy się we francuskiej miejscowości uzdrowiskowej Evian, słynącej z rozlewni wód mineralnych. Krótki spacer po miasteczku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 • 5.dzień - 10.08.2017 r. - czwartek

Śniadanie, wyjazd autokarem w stronę Zermatt, jednego z najbardziej ekskluzywnych kurortów Szwajcarii, przyciągającego co roku tysiące miłośników alpejskiej przyrody i aktywnego wypoczynku. Leżąca u podnóża osławionego legendami szczytu Matterhorn miejscowość jest w całości zamknięta dla ruchu kołowego. Przyjazd do Täsch, a następnie kontynuacja podróży pociągiem (przejazd na trasie Täsch - Zermatt ok. 15 min.). Czas wolny w centrum Zermatt, gdzie m.in. można odwiedzić muzeum Matterhornu, prezentujące wystawę związaną z historycznymi próbami zdobycia szczytu, a także eksponaty z życia codziennego mieszkańców. W trakcie spaceru po miasteczku można także zajrzeć do dzielnicy Hinterdorf, w której zachowały się tradycyjne drewniane stodoły oraz zakupić oryginalne szwajcarskie pamiątki. Fakultatywnie dla chętnych wyjazd kolejką linową na Klein Matterhorn (3.883 m n.p.m.), gdzie znajduje się najwyższej położona platforma widokowa w Europie z zapierającą dech w piersiach panoramą Alp 360°. Na szczycie można także zejść do pałacu lodowego wykutego w lodowcu na głębokości 15 metrów. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 • 6.dzień - 11.08.2017 r. - piątek

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Genewy – najbardziej kosmopolitycznego miasta Szwajcarii. Spacer po śródmieściu, ponad którym góruje romańsko-gotycka katedra związana z nauczaniem „papieża protestantów” – Kalwina. Ponadto odwidzimy miejsca związane z Janem Jakubem Rousseueau, ratusz, z którym związana jest działalność ważnych międzynarodowych organizacji m.in. Czerwonego Krzyża i Ligii Narodów, a także zobaczymy symbol Genewy – fontannę Jet d`Eau, utrzymującą w jednej chwili w powietrzu 7 ton wody. Czas wolny. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Niemcy.

 • 7.dzień - 12.08.2017 r. - sobota

Powrót do kraju według rozkładu jazdy autokaru (godziny orientacyjne):
Wrocław – ok. 04.00,
Opole – ok. 05.30,
Gliwice – ok. 06.30,
Katowice – ok. 07.00.

Informacje dodatkowe
 • Koszty programowe (rejsy statkami, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, przejazd pociągiem na trasie Täsch-Zermatt oraz taksa klimatyczna) są płatne dodatkowo – łączna kwota ok. 85,- CHF osoba dorosła, ok. 50,- CHF dzieci i młodzież do 16. roku życia,
 • Fakultatywnie dla chętnych wjazd kolejką linową na szczyt Klein Matterhorn (łącznie ok. 3 godziny) – 100,- CHF osoba dorosła, 50,- CHF dzieci i młodzież do 16. roku życia.
 • Dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport.

Świadczenia zawarte w cenie
 • Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, video/DVD,
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach klasy turystycznej w Szwajcarii, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami,
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji(napoje płatne we własnym zakresie),
 • Realizacja programu wycieczki,
 • Obsługa pilota-przewodnika,
 • Ubezpieczenie KL i NNW

Informacje i zapisy na wycieczkę:
 • Anna Kender - Obsługa klientów indywidualnych
Informacje i zapisy na wycieczki:
 • tel. 032 496 36 65
 • tel. kom. 786 186 189
 • e-mail anna@bavaria-tours.pl


ROZKŁAD JAZDY AUTOKARU

 • KATOWICE: Stacja benzynowa BP przy autostradzie A4 (Aleja Górnośląska 55)
 • GLIWICE: ul. Rybnicka 159 (przy drodze nr 78) parking za stacją Shell
 • OPOLE: Stacja Benzynowa LOTOS w Rogowie Opolskim (przy drodze nr 45, jadąc od strony Katowic: zjazd z autostrady A4 na Opole, Krapkowice, Racibórz)
 • WROCŁAW: Stacja Benzynowa BP, Mc Donalds przy al. Karkonoskiej 63 (w kierunku autostrady A4 na Zgorzelec)


Słowa kluczowe: wycieczka do Szwajcarii, wycieczki do Szwajcarii, pielgrzymka do Szwajcarii, pielgrzymki do Szwajcarii, urlop w Szwajcarii, organizacja wycieczek do Szwajcarii, organizacja pielgrzymek do Szwajcarii, hotele w Szwajcarii, hotele w Alpach, hotele w Zurychu, hotele w Genewie, zwiedzanie Szwajcarii, przewodnik po Szwajcarii, przewodnik Szwajcaria


Kontynuuj zakupy
Powrót do strony głównej | Kontakt
BAVARIA Tours Polska wszystkie prawa zastrzeżone