BAVARIA Tours Polska - sprawdzony partner w Bawarii, Niemczech, Europie

Najpiękniejsze zakątki ALPEJSKICH JEZIOR

Najpiękniejsze zakątki ALPEJSKICH JEZIOR
JEZIORA ALPEJSKIE

 • 6 dni
 • 5 noclegów (wszystkie w jednym hotelu!)
 • 5 śniadań, 5 obiadokolacji

Burghausen, Orle Gniazdo, Konigsee, St.Gilgen, Obersalzberg, Hallstatt, Kaplica Czaszek
Rejs łodzią elektryczną do kościoła św. Bartłomieja
Wjazd kolejką na Zwolferhorn, zwiedzanie Jaskini Lodowych Olbrzymów, Park Wodnych Niespodzianek HELLBRUNN

1. dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki według rozkładu jazdy autokaru:
Katowice – 05.00,
Gliwice – 05.30, inne miejsce wsiadania do uzgodnienia,
przejazd do BURGHAUSEN, popołudniowe zwiedzanie najdłuższego zamku w Europie, liczącego 1 km długości, w którym mieszkała polska księżniczka Jadwiga Jagielonka, córka Kazimierza Jagielończyka, przejście po kolejnych dziedzińcach zamku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2. dzień
Śniadanie, przejazd do miejscowości OBERSALZBERG, położonej w rejonie Niemiec w pięknych Alpach Berchtesgadeńskich. Wjazd jedną z najpiękniejszych tras widokowych w Alpach na ORLE GNIAZDO - słynną KWATERĘ HITLERA, zbudowaną z okazji 50 urodzin Hitlera przez jego partyjnych towarzyszy. Przejazd nad jezioro KONIGSEE, które położone jest u stóp drugiego pod względem wysokości (2711m) szczytu Niemiec Watzman. Rejs łodzią elektryczną po jeziorze do zabytkowego kościoła św. Bartłomieja. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień
Śniadanie, przejazd brzegiem Jeziora Fuschlsee do ST. GILGEN - miasteczka w którym przyszła na świat matka Mozarta. Wjazd kolejką linową na Zwölferhorn (1520 m n.p.m.) i taras widokowy, z którego roztacza się przepiękny widok na szczyty Alp i zatopione wśród nich jeziora. Przejazd brzegiem Jeziora Wolfgangsee do ST. WOLFGANG - gotycki kościół z przepięknym ołtarzem skrzydłowym Pachera, XVI–wieczna fontanna. Czas wolny w tym niezwykle urokliwym miasteczku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień
Śniadanie, przejazd do HALLSTATT – spacer pięknymi uliczkami miasta, zwiedzanie Pfarrkirche z gotyckimi freskami oraz niezwykle osobliwej Kaplicy Czaszek z pięknie malowanymi czaszkami. Czas wolny na hallsztackiej starówce. Przejazd do najbardziej znanego uzdrowiska w regionie Salzkammergut – BAD ISHL zwiedzanie Kaiservilli, letniej rezydencji cesarza Franciszka Józefa, w której poznał i zakochał się od pierwszego wejrzenia piękną Sissi- cesarzową Austrii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5.dzień
Śniadanie, przejazd w okolice WERFEN. Wjazd i przejście do JASKINI LODOWYCH OLBRZYMÓW (Świat Lodowych Olbrzymów Werfen) to największa jaskinia lodowa na świecie, jaką dotychczas odkryto. Skomplikowany labirynt korytarzy i komór skalnych posiada łącznie 42 km, ale tylko pierwszy kilometr skuty jest lodem. Przez ten odcinek prowadzi trasa turystyczna, podczas zwiedzania której można podziwiać osobliwe formacje lodowe, stalaktyty i stalagmity o najdziwniejszych kształtach. Powrót do hotelu. W godzinach popołudniowych dla chętnych przejazd pod GOLLINGER WASSERFALL – piękny wodospad, który można podziwiać z różnych wysokości spacerując wzdłuż wodospadu. Obiadokolacja, nocleg.

6.dzień Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do HELLBRUN. Zwiedzanie pałacu jednego z książąt biskupów Salzburga Marka Siticusa i PARKU WODNYCH NIESPODZIANEK. Biskup wykorzystał ciśnienie wybijającej z góry Hellbrunn wody i stworzył osobliwy park, do którego zapraszał swoich gości. Oferował im spacer po parku, w trakcie którego na gości spadały fontanny wody.
We wczesnych godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Katowic i Gliwic w późnych godzinach wieczornych.

Informacje dodatkowe

 • Koszty programowe (rejsy statkami, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, oraz taksa klimatyczna) są płatne dodatkowo – łączna kwota ok. 140,- EUR,
 • Dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport.

Świadczenia zawarte w cenie
 • Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, video/DVD,
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2- a na życzenie 3-osobowe z łazienkami (1-osobowe za dopłatą),
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji(napoje płatne we własnym zakresie),
 • Realizacja programu wycieczki,
 • Obsługa pilota-przewodnika,
 • Ubezpieczenie KL i NNW


OKTOBERFEST 2024Oferta na 2024 - już dostępna!

SEZON 2024Oferta na 2024 - już dostępna!

Znajdź Nas na Facebook'u


Powrót do strony głównej | Kontakt
BAVARIA Tours Polska wszystkie prawa zastrzeżone