BAVARIA Tours Polska - sprawdzony partner w Bawarii, Niemczech, Europie

Izrael i Palestyna - Ziemia Święta Śladami Chrystusa

Izrael i Palestyna - Ziemia Święta Śladami Chrystusa
Kraj / Region:ZIEMIA ŚWIĘTA
Izrael + Palestyna
8 dni
7 noclegów
7 śniadań, 7 obiadokolacji


 • Miejsca symboliczne jak: Jerozolima, Betlejem, Nazaret, Jerycho, Kana Galilejska, Góra Tabor, Góra Oliwna, Dolina Jordanu, Kafarnaum, Góra Karmel
 • Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, kąpiel w Morzu Martwym
 • Możliwość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i małżeńskich

Ramowy program pielgrzymki

1. dzień – PRZELOT DO IZRAELA
Wyjazd z miejsca zbiórki, przejazd autokarem na wybrane lotnisko. Przelot do Tel-Avivu. Lądowanie w Izraelu i transfer autokarem w kierunku Jerozolimy. Zakwaterowanie w hotelu w Jerozolimie lub Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

2. dzień – BETLEJEM, JEROZOLIMA, AIN KAREN
Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem, nawiedzanie Bazyliki Narodzenia Chrystusa, Mlecznej Groty, w której mieszkała Święta Rodzina oraz Pola Pasterzy, po południu przejazd do Jerozolimy, zwiedzanie Instytutu Yad Vashem – muzeum upamiętniającego holokaust, następnie wioska Ain Karem – miejsce narodzin Św. Jana Chrzciciela, Menora oraz budynki knesetu - współczesnego parlamentu izraelskiego. Obiadokolacja i nocleg.

3. dzień – CEZAREA NADMORSKA, GÓRA KARMEL, HAJFA, NAZARET, KANA GALILEJSKA
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Hajfy, po drodze Cezarea Nadmorska – pięknie położone miasto Heroda, w którym zwiedzimy teatr romański i zabytkowy akwedukt, następnie Hajfa – sanktuarium Stella Maris oraz zapierająca dech w piersiach panorama miasta, przejazd do Nazaretu, zwiedzanie Kościoła Zwiastowania Pańskiego, Kana Galilejska – miejsce przemienienia wody w wino – możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie nad Jeziorem Galilejskim.

4. dzień – JEZIORO GALILEJSKIE, TABGHA, KAFARNAUM, JARDENIT
Po śniadaniu rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim (Genezaret), pobyt na Górze Ośmiu Błogosławieństw, piękna panorama Galilei oraz jeziora, w porze obiadowej możliwość spożycia słynnej Ryby Św. Piotra z wód Jeziora Galilejskiego. Następnie Tabgha – miejsce rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu, Kafarnaum – Wioska Pocieszyciela, przejazd do Jardenit nad rzeką Jordan – możliwość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Obiadokolacja i nocleg.

5. dzień – TYBERIADA, GÓRA TABOR, JORDAN, JERYCHO, MORZE MARTWE
Po śniadaniu wyjazd z Tyberiady w kierunku Góry Tabor - Kościół Przemienienia, następnie przejazd wzdłuż rzeki Jordan do miasta uważanego za najstarsze nia świecie – Jerycha, następnie Morze Martwe - możliwość kąpieli w wodach słynących na całym świecie z bardzo wysokiej zawartości minerałów, później przejazd do Jerozolimy. Obiadokolacja i nocleg.

6. dzień – JEROZOLIMA
Po śniadaniu zwiedzanie Jerozolimy, m.in. Góra Oliwna – miejsce, z którym w szczególny sposób związany był Chrystus, Kościół Pater Noster, Kościół Dominus Flevit, Ogrody Getsemani, następnie Góra Syjon oraz Grób Dawida, podziwianie pięknej panoramy Jerozolimy. Obiadokolacja i nocleg.

7. dzień – JEROZOLIMA
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Starej Jerozolimy – słynna Ściana Płaczu, Wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecco Home, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Pańskiego, meczet Al-Aksa - jedna z najważniejszych świątyń muzułmańskich, słynna Kopuła Na Skale (największy symbol Jerozolimy) zwana też meczetem Omara. Czas wolny na zakup pamiątek. Obiadokolacja i nocleg.

8. dzień – POWRÓT DO POLSKI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu w Jerozolimie lub Betlejem. Transfer na lotnisko w Tel-Avivie. Wylot do Polski. Lądowanie na lotnisku, następnie przejazd autokarem na miejsce zbiórki. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.


Świadczenia zawarte w cenie

 • Przelot samolotem charterowym na trasie Polska – Tel-Aviv (Izrael) – Polska,
 • Opłaty lotniskowe,
 • Opłaty paliwowe,
 • Opłaty graniczne,
 • Przejazdy komfortowym autokarem miejscowym w czasie zwiedzania,
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach kategorii* * * w Izraelu w pokojach 2-, 3-osobowych z łazienkami – 5 noclegów w Jerozolimie lub Betlejem oraz 2 noclegi w Tyberiadzie,
 • Wyżywienie: 7 śniadań bufetowych, 7 obiadokolacji najczęściej bufetowych,
 • Opieka pilota-organizatora pielgrzymki,
 • Opieka doświadczonego licencjonowanego przewodnika miejscowego po Ziemi Świętej znającego wnikliwie tematykę Testamentu i umiejącego dopasować zagadnienia do specyfiki danej grupy,
 • Miejscowa taksa turystyczna za każdy dzień pobytu,
 • Bilety wstępu według programu oraz obowiązkowe napiwki,
 • Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim,
 • Ubezpieczenie podstawowe KL do 25.000,00 EUR, NNW do 10.000,00 PLN, ubezpieczenie bagażu do 1.000,00 PLN.


Informacje dodatkowe
 • Do wyjazdu konieczny jest paszport ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki do kraju; paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich.
 • Prosimy zabrać z sobą strój odpowiedni do zwiedzania świątyń – panie dłuższe spódnice zakrywające kolana oraz chusty do zakrycia ramion, panowie spodnie poza kolana.
 • Programy ramowe mogą ulec drobnym zmianom, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane, choć być może w innej kolejności.
 • Środki transportu wymienione w planie mogą ulec zmianie w wyniku działania siły wyższej lub rozporządzeń władz lokalnych. Szczegóły podaje rezydent na spotkaniu informacyjnym oraz przewodnik.
 • Każdego dnia pielgrzymki przewidziany jest czas na Mszę Św. w jednym z symbolicznych miejsc.Słowa kluczowe - Ziemia Święta, Izrael, Palestyna, pielgrzymka do Ziemi Świętej, wycieczka do Ziemi Świętej, pielgrzymka do Izraela, wycieczka do Izraela, pielgrzymka śladami Chrystusa


Kontynuuj zakupy

OKTOBERFEST 2024Oferta na 2024 - już dostępna!

SEZON 2024Oferta na 2024 - już dostępna!

Znajdź Nas na Facebook'u


Powrót do strony głównej | Kontakt
BAVARIA Tours Polska wszystkie prawa zastrzeżone