BAVARIA Tours Polska - sprawdzony partner w Bawarii, Niemczech, Europie

OKTOBERFEST 2024 - informacje dla gości

Najbliższe Święto Piwa odbywa się w terminie –

21 września - 06 października 2024


Oktoberfest to największe święto piwa na świecie. Co roku przyciąga milionowe rzesze miłośników zabawy i piwa na słynną Łąkę Teresy (Theresienwiese) do Monachium. Aby zapewnić bezpieczeństwo i dobrą zabawę tak licznej publiczności reguły wejścia na teren Oktoberfest są ściśle uporządkowane.

Wejście na Łąkę Teresy, gdzie odbywa się Oktoberfest jest bezpłatne. Do dyspozycji gości pozostaje ogromny jarmark ludowy z licznymi straganami, na których nabyć można typowe dewocjonalia ze święta piwa jak słynne serca z piernika, kufle do piwa z logo Wiesn (tak Bawarczycy nazywają Oktoberfest) i inne pamiątki. Na każdym kroku aż roi się od straganów ze słynnymi niemieckimi kiełbaskami typu Bratwurst czy Bockwurst, bez problemu kupić można też inne dania i przekąski kuchni bawarskiej, międzynarodowej, jak i liczne napoje. Całości dopełnia wielkie kolorowe Wesołe Miasteczko z wyborem karuzel i atrakcji dla dzieci i dorosłych, również tych nie stroniących od mocnych wrażeń. Na każdym kroku poczuć można niepowtarzalną atmosferę Oktoberfest, która potęguje się wraz z nastaniem zmroku, kiedy to cała Łąka Teresy niemal płonie tysiącami świateł i neonów. Jarmark ludowy z przedstawionymi atrakcjami otwarty jest od rana po późnych godzin wieczornych, tj. mniej więcej do północy, do kiedy to otwarte pozostają również słynne namioty piwne (Bierzelt).

Poza jarmarkiem ludowym opisanym powyżej Łąkę Teresy zajmuje kilkanaście namiotów piwnych, z których największe pomieścić mogą nawet 4 tysiące gości jednocześnie! To właśnie te namioty są mekką dla piwoszy i miłośników zabawy z całego świata. Wejście do namiotów piwnych jest bezpłatne, jednak, aby zagwarantować sobie wysokie dochody (a to oprócz zabawy jest głównym celem organizatorów Oktoberfest) właściciele namiotów wprowadzili tzw. bony minimalnego spożycia. Oznacza to, iż każda osoba rezerwując wejście do namiotu piwnego na określony dzień i godzinę, płaci z góry za to, co będzie spożywać w trakcie zabawy w namiocie. Ceny tych bonów, a więc minimalne spożycie zależą od dnia tygodnia i pory wizyty w namiocie. Najbardziej oblegane, a więc i najdroższe są wieczory (od godz. 17.00) w piątek, sobotę i niedzielę. Najłatwiej i najtaniej dostać się do namiotu piwnego na tzw. zmianę popołudniową, tj. od godziny 11.00 do godz. 16.30. Można wtedy za ok. 65,- EUR korzystać przez ok. 5 godzin z atrakcji namiotu piwnego – w cenie zawarty jest posiłek składający się z typowej bawarskiej strawy na Oktoberfest – pieczonego kurczaka (Halbes Hendl) i dwóch litrów piwa podawanego w słynnych litrowych kuflach (Mass). Oczywiście w każdej chwili można dodatkowo zamawiać kolejne piwa czy zakąski. Do zabawy przygrywa wielosobowa kapela muzyczna grająca rzecz jasna typowe bawarskie piosenki i przyśpiewki.

Nasza rada dla każdej grupy, która chciałaby wybrać się do Bawarii na Oktoberfest. Proszę zdecydować, w jakim stopniu samo Święto Piwa jest celem Państwa wizyty w Bawarii. Jeśli wybierają się Państwo do Bawarii, aby zobaczyć jej najpiękniejsze zabytki, a korzystając z okazji odwiedzić słynny Oktoberfest, wtedy warto ograniczyć się do skorzystania z jarmarku ludowego opisanego powyżej. Jeśli zaś przyjeżdżają Państwo do Bawarii po to, by w pełni zakosztować słynnego Oktoberfestu, a przy okazji zwiedzić jeszcze zabytki tego państwa, wtedy bezsprzecznie należy skorzystać z możliwości wejścia do jednego ze słynnych namiotów piwnych.

Ze względu na niesamowicie oblegany termin, jakim jest czas Oktoberfest, rezerwacji hoteli jak również wejściówek do namiotów piwnych (bonów) należy dokonywać z dużym wyprzedzeniem. Zapraszamy na Święto Piwa OKTOBERFEST!BAVARIA Tours Polska – sprawdzony partner w Bawarii, Niemczech, Europie

OKTOBERFEST 2024Oferta na 2024 - już dostępna!

SEZON 2024Oferta na 2024 - już dostępna!

Znajdź Nas na Facebook'u


Powrót do strony głównej | Kontakt
BAVARIA Tours Polska wszystkie prawa zastrzeżone